نشست آموزشی و توجیهی مدیران کانون های فرهنگی هنری شهرستان رومشکان برگزار شد
نشست آموزشي و توجيهي مديران کانون هاي فرهنگي هنري شهرستان رومشکان برگزار شد

نشست آموزشی و توجیهی مدیران کانون های فرهنگی هنری شهرستان رومشکان برگزار شد

ابدالي پور گفت: نشست آموزشي و توجيهي مديران کانون هاي فرهنگي هنري شهرستان رومشکان در زمينه طرح ملي «ايران قوي»، با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي برگزار شد.
شناسه خبر : 22565 تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۱:۴۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای)فهما( از استان لرستان،  « محمد ابدالی پور» امروز(23دی) در این نشست با اشاره با بیان اینکه اساسنامه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور از سال ۹۷ در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و ابلاغ شده است، اظهار داشت: اکنون برنامه ها و فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری در سامانه بچه های مسجد ثبت و امتیازبندی می شود و بر همین اساس به آنان اعتبار و تجهیزات اختصاص می یابد.

 

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان با  تاکید بر اینکه مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید در ورود اطلاعات کامل و دقیق اطمینان حاصل کنند و نسبت به بروز رسانی اطلاعات از طریق این سامانه اقدام کنند، افزود: نخستین رویداد ملی فهما در قالب هشت عرصه برگزار شد که ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان در عرصه های مختلف موفق عمل کرد.

 

وی با بیان اینکه در دومین سال فعالیت فهما(فرهنگ و هنر مساجد ایران) محور فعالیت کانون‌های مساجد براساس طرح «ایران قوی» انجام می شود، گفت: این طرح شامل قرآن و سیره اهل بیت (ع)، مسجد و گام دوم انقلاب اسلامی، پیشرفت و امید به آینده و مقاومت و عزم ایران اسلامی است که در قالب سه شبستان و ۱۲ رواق و با برنامه مختلف فرهنگی، هنری و ساختاری اجرا خواهد شد.

 

ابدالی پور ادامه داد: فعالان کانون های مساجد می توانند با شرکت در این طرح ملی و ثبت فعالیت ها در سامانه بچه های مسجد، امتیاز برای خود کسب کنند که بر اساس این امتیازها، کانون برتر انتخاب خواهد شد و با بررسی داوران و امتیازهای درج شده، پایتخت طرح ملی ایران قوی تعیین خواهد شد.

 

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به اینکه در طرح ملی «ایران قوي»، به جریان سازي گفتمان انقلابی، اسلامی و  فعالیت های فرهنگی در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی برنامه ها و فعالیت های فرهنگی  هنری در سطح کانون های مساجد توجه دارد، افزود: ایجاد بستر مشارکت و نقش آفرینی، رقابت سالم، تولید و  اشتراک محتوا، هماهنگی و انسجام فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد از جمله رویکردهای این طرح است و در تقویت مولفه های استحکام فرهنگی نظام اسلامی بر محور مسجد گام برمی دارد.

 

وی افزود: این طرح با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب و در راستای استفاده از ظرفیت ها و بهره گیری از آموزه های قرآن، سیره اهل بیت(ع)، مسجد و  بیانیه گام دوم انقلاب و با چهار موضوع و عرصه متفاوت شامل «قرآن و سیره اهل بیت(ع)»، «مسجد و گام دوم انقلاب«، »پیشرفت و امید به آینده»، «مقاومت و عزت ایرانی»  در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور برگزار می شود.

 

ابدالی پور با بیان اینکه کانون هایی که با ثبت فعالیت ها و برنامه های ویژه خود در سامانه بچه های مسجد بیشترین امتیازات را کسب کنند مورد تقدیر قرار می گیرند، افزود: مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید برنامه‌ها و اطلاعات کانون را در سامانه بچه‌های مسجد به نشانی  https://bachehayemasjed.ir ثبت کنند.

 

مدیرستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان در ادامه با تشریح نحوه بارگذاری برنامه ها و مدارک در سامانه بچه های مسجد، اذعان داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با ثبت فعالیت در طرح ملی «ایران قوی» علاوه بر دیده شدن، زمینه ساز ایجاد فضای رقابت سالم برای بچه های مسجد است.

 

وی افزود: ارزیابی اولیه در مرحله استانی و داوري نهایی در سطح ملی انجام می شود، در سطح استان از کانون هاي برتر هر استان بر اساس بیشترین امتیاز کسب شده در سامانه بچه هاي مسجد تقدیر ویژه صورت می گیرد.

 

گفتنی است، نخستین نشست آموزشی و توجیهی مدیران کانون های فرهنگی هنری شهرستان رومشکان در زمینه طرح ملی «ایران قوی» با حضور کارشناسان ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان لرستان، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

 

در این نشست توجیهی کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در خصوص نحوه اجرا و ثبت آمار و اطلاعات و فعالیت و برنامه ها در قالب سه شبستان و ۱۲ رواق توضیحات لازم را برای مدیران کانون های مساجد شهرستان رومشکان و  روستاهای این شهرستان ارائه کرده اند.

در شهرستان کوهدشت تعداد 12 کانون فرهنگی هنری مسجد فعال شده است.