کانون‌های فهما در مقابله با کرونا عملکردی تحسین‌شدنی داشتند
کانون‌هاي فهما در مقابله با کرونا عملکردي تحسين‌شدني داشتند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

کانون‌های فهما در مقابله با کرونا عملکردی تحسین‌شدنی داشتند

فتايي با اشاره به نقش‌آفريني فعالان مسجدي در مقابله با ويروس کرونا گفت: عملکرد اعضاي کانون‌هاي فهما در مقابله با اين ويروس منحوس اثرگذار بود.
شناسه خبر : 22742 تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۱۶

« احمد حسین فتایی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) استان لرستان، طرح شهید سلیمانی با مشارکت فعالان مساجد، کانون های فرهنگی هنری، هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان به صورت محله محور و مسجد محور در حال برگزاری است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به کاهش چشمگیر آمار مبتلایان، افراد بستری در بیمارستان ها و فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان، افزود: امروز وضعیت شیوع بیماری در همه شهرستان های استان لرستان زرد است.

 

وی با تقدیر از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان، اذعان داشت: اجرای طرح شهید سلیمانی در کنترل وضعیت بیماری نقش مهمی داشته است.

 

فتایی با بیان اینکه در شرایط کرونایی امروز جامعه سلامت محور است، بیان کرد: مساجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد از نخستین روزهای شیوع کرونا ویروس به پایگاه های مردمی مقابله با بیماری کرونا تبدیل شد.

 

وی خاطرنشان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در  توزیع و تولید اقلام بهداشتی و تولید محصولات فرهنگی بسیار خوب عمل کرده اند.

 

فتایی، تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد تاکنون در قالب های چون طرح راهکار، توزیع کمک های مومنانه، شناسایی و حمایت از نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بحران کرونا، جذب و هدایت کمک های خیران برای رفع مشکلات مردم نقش مهمی در مقابله با بحران کرونا داشته اند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه حوزه مسجد در موضوع مبارزه با ویروس کرونا سربلند است، افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد دربحث فرهنگ سازی واطلاع رسانی به مردم فعالیت های اثر گذاری داشته اند.

 

وی با اشاره به برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای تقویت روحیه، امید بخشی، تلاش و تاب آوری اجتماعی، اظهار کرد: در این شرایط کرونایی تلاش شده است در قالب های مختلف و با بهره گیری از ظرفیت های مجازی موجود، تاب آوری مردم را بالا ببریم.

 

فتایی تصریح کرد: خیلی از مردم در شهر و روستا از این بیماری کرونا خسارت های اقتصادی و روحی فراوانی را متحمل شده اند که نیاز است که در بحث تاب آوری اجتماعی بیشتر کار شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار کرد: بچه های مسجد و فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد در میدان مبارزه با کرونا حضوری هدفمند و تاثیرگذار دارند.